Kalorifer Petek Temizliği
Background

Kalorifer Petek Temizliği


entry image

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer peteği temizleme işlemi için sadece firmamızın çağrı merkezimizi aramanız ve adresinizi bildirmeniz yeterlidir. Deneyimli personelimiz son teknolojiye uygun olan ekipmanla birlikte kısa sürede evinize gelip işlemi tamamlamaktadır. Eviniz kirlenmeden herhangi bir söküp takma aşaması olmadan yapılan bu garantili işlem sonucunda iyi ısınan evlere kavuşacaksınız.

– Eski yöntemde kalorifer petek temizleme işinin gerçekleştirilmesi için petekler yerlerinden sökülüyor, banyoya taşınıyor ve tazyikli su sıkılarak temizleme işlemine tabi tutuluyordu. Günümüzde son teknolojinin gelişimine paralel olarak bu işlem özel makine ve kimyasal ilaçların aracılığı ile yapılmaktadır. İlk işlem olarak havlupan radyatörlerin sökülmesi yapılır. Havlupan yerinden çıkarıldıktan sonra tesisata makinenin montajı yapılır.

– Makinenin hortumlarının bir ucu makineye, diğer bir ucu tesisata bağlanır. Kalorifer peteği temizliğinin pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi için özel makine kullanılır. İkinci hortum yine tesisatın vanasına bağlanarak hortumun diğer ucu su giderine konulur.

– Tesisata su verebilmek için şebeke hattı kullanılıyor. Bunun için banyoda bulunan duş başlığı kullanılıyor ve makineye bağlanıyor. Kalorifer radyatör temizliği işlemine başlarken ilk önce makine su ile dolduruluyor.

– Kalorifer petek temizliğinde yapılan sıradaki işlem ön durulama işlemidir. Bu işlemin yapılmasında başlıca amaç kalorifer tesisatı borularının içinde bulunan kirli suyun dışarıya atılmasıdır. Bu amaçla bir ön yıkama işlemi gerçekleştirilir.

– Ön yıkama işleminin sonrasında tesisatın içerisinde bulunan su berrak hale gelir. Artık özel kimyasalın tesisatın içerisinde rahat dolaşması için ortam sağlanmıştır. Bunun için kimyasal makinenin içerisine boşaltılır ve makine kısa bir süreliğine çalıştırılır.

– Sonra kombinin çalışma düzeni ile ilgili ayarlama yapılır. Normal bar basıncı ayarlanır ve peteklerin havası teker teker alınır. Daha sonra kombi 45 dakika süreyle çalıştırılır. Özel kimyasalın sistemde 45 dakika 1 saat arasında dolaşımını gerçekleştirir. Bu şekilde kimyasal ilaç tesisatın içerisine verilerek en son bir durulama işlemi yapılır. Kalorifer radyatör temizliği bu işlemle tamamlanmış olur.

Bu temizlik işleminin süresi tesisatta bulunan radyatör sayısına göre değişiklik gösterebilir. Bir evde ortalama bulunan altı adet kalorifer radyatör temizliği işlemi iki  saat kadar sürebilmektedir. İşlem bittikten sonra kombi normal çalışma düzenine getirilerek çalışır durumda teslim edilir. Kalorifer petek temizliği uzmanlar tarafından uygun makine ve kimyasallar kullanılarak yapılmalıdır. İşinin ehli olmayan kişiler tarafından ve kireç çözücü ya da porçöz gibi yanlış malzemeler kullanılarak yapılan temizlik ve bakım işlemlerinin sonucunda tüm tesisat ve hatta kombi cihazı zarar görebilir. Siz de hemen çağrı merkezimizi arayarak başvurabiliriz ısınmanız için faydalı olacak kalorifer bakımını yaptırabilirsiniz.

Kalorifer Tesisat Temizliği
Kalorifer Tesisat Temizliği İşlemi her iki yılda bir yapılması gereken bir işlemdir.Düzenli olarak kalorifer tesisat temizliği yaptırmanız durumunda Doğalgaz faturalarınıza 20% oranında düşüşler gözlemleye bilirsiniz  Kalorifer tesisat temizliği profesyonel firmalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir

Sevdikleriniz ile paylaşın